خانه | وبلاگ نقد و بررسی اسباب بازی​​​​​​​

بازی های فکری مناسب برای تقویت هوش زبانی کودکان کدامند

بازی های فکری مناسب برای تقویت هوش زبانی کودکان کدامند

انجام بازی یکی از راه های مناسب جهت آموزش دادن به کودکان است .نکته مهم در این خصوص اهمیت بازی برای آنهاست زیرا یکی از لذت بخش ترین فعالیت ها برای کودکان بازی کردن است برخی از آنها به امید بازی کردن در روز آینده می خوابند و هنگامی که از خواب بیدار می شوند به فکر انجام بازی های جدید و جذاب هستند.

همانگونه که میدانید هوش چندگانه انسان دارای زمینه های مختلفی است که هریک میتوانند با انجام برخی فعالیت ها تقویت شوند.هوش زبانی و کلامی نیز یکی از مهمترین نکاتی است که در پرورش آینده کودک بسیار موثر است.بنابراین انجام برخی کارها جهت تقویت آن در آینده کودک تاثیر بسزایی خواهد داشت.

یکی از بازی های ساده ای که میتوان با کودکان برای تقویت هوش کلامی و زبانی آنها بازی کرد بازی هرچه میدانی است.در این بازی شما یک کلمه را می گویید و از او می خواهید هر آنچه در مورد آن می داند بگوید اگر در این بازی ابتدا کودک شما نتوانست توضیح درستی دهد سعی کند با پرسیدن سوالات مرتبط او را به توضیح دادن در آن مورد راهنمایی کنید.بازی دیگر بیان یک سری جملات به صورت نصفه است.

در این جا یک جمله را به صورت ناقص بیان کنید و از او بخواهید تا آن را کامل نماید.بازی دیگر جله سازی است در این بازی یک سری کلمات به او می دهید  واز او می خواهید با آن کلمات یک جله بسازند. روش دیگر استفاده از جملات ناقص در واقع ایجاد یک جای خالی در جملات است در اینجا بعد از اینکه یک جله رایج که برای او آشنا است بیان کردید یک کلمه از آن جمله ر حذف می کنید و از او می خواهید جای خالی کلمه را با یک کلمه منتپاسب پرکند.اینکار هم موجب تقویت هوش کلامی کودک و هم موجب تقویت قدرت تفکر در او خواهد شد.  

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش